VAT-verkoston jäsenet

VAT-verkosto on laajentunut viime vuosina. Jäsenjärjestöjä on nyt 25 eri puolilla maata. Jäsenjärjestöissämme tehdään töitä rikostaustaisten tuetun asumisen parissa. Jäsenjärjestöt:

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö)
Yhteyshenkilö: Anne Björklund, anne.bjorklund@edistia.fi puh. 040 593 2333
Etelä-Savon Vapautuvien Tuki ry
Yhteyshenkilöt: Pertti Blomerus, pertti.blomerus@mikkeliyhteiso.com puh. 050 576 5526
Annamaija Siren, anskusiren@hotmail.com puh. 050 533 5056
Helsingin Diakonissalaitos
Haminan Sininauha ry
Helppi ry
Yhteyshenkilö: Teemu Vepsä, vepsa.teemu@elisanet.fi puh. 040 831 7876
Joensuun Seudun Nuorisoasuntoyhdistys ry
Yhteyshenkilö: Anna Lähteenmäki, anna.lahteenmaki@josna.fi puh. 050 546 5419
Jyväskylän Katulähetys ry
Kriminaalihuollon tukisäätiö
NAL Rovaniemi ry
Yhteyshenkilöt: Iiris Satamo, iirissatamo@gmail.com puh. 040 938 2664
Anniina Lotvonen, anniina.lotvonen@nalrovaniemi.fi puh. 044 971 6283
Oulunseudun Nuorisoasuntoyhdistys ry
Yhteyshenkilö: Sini-Elina Kärsämä, sini-elina.karsama@osna.fi puh. 044 777 5773
Porin Sininauha ry
Rauman Seudun Katulähetys ry
Rauman Seudun Mielenterveysseura ry
Yhteyshenkilö: Tuija Eskelinen, tuija.eskelinen@raumankriisikeskus.fi puh. 050 559 0012
Silta-Valmennusyhdistys ry
Sininauhasäätiö
Sininauhaliitto
Suoja-Pirtti ry
Turun Seudun Nuorisoasuntoyhdistys ry
Työterapinen yhdistys ry
Yhteyshenkilöt: Tapani Taskinen, tapani.taskinen@tyoterapinen.net puh. 044 712 2568
Henna Haatainen, henna.haatainen@tyoterapinen.net puh. 040 841 6572
Vailla vakinaista asuntoa ry
Varsinais-Suomen Sininauha ry
ViaDia Pohjois-Savo ry
Yhteyshenkilöt: Marjaana Hagert, marjaana.hagert@viadia.fi puh. 050 911 6704
Marjo Pönni, marjo.ponni@viadia.fi puh. 050 411 4578
ViaDia Pirkanmaa ry
ViaDia Jyväskylä ry
Yhteyshenkilöt: Jari Sulkunen, jari.sulkunen@viadia.fi, 050 467 8171
Vuokko Kolehmainen, vuokko.kolehmainen@viadia.fi, 050 362 3539
Y-säätiö

Lisäksi VAT-verkoston kumppanuusjäseniä ovat Marttaliitto ry ja KRIS Suomen keskusliitto ry

Verkosto tekee laajaa yhteistyötä Rikosseuraamuslaitoksen, kuntien ja tukipalveluita tarjoavien kolmannen sektorin toimijoiden kanssa.

Koordinaattori

Kriminaalihuollon tukisäätiö
Anna Leppo
050 412 40 22
anna.leppo@krits.fi